Simklubben vill tacka alla duktiga simmare som har deltagit i skolsimmet 2017.

Här nedan finns alla tider för de individuella simmarna samt alla lag.

Superkul med så många simmare! Hoppas vi ser er igen nästa år!

Tider individuellt:

Gren 1, 25m Frisim Mixed, Finaler Åk1

Namn

Skola och klass

Tid

Fredrik Ericson

Mariaskolan 1B

44.92

Placering

1

Gren 2, 25m Frisim Mixed, Finaler Åk2

Placering

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

Namn

Skola och klass

Tid

Hugo Kvistlund

Mariaskolan 2A

27.41

Tea Henrysson

Lindgårdsskolan

30.78

Allan Kuzimski

Bäckhammarskolan

32.10

Alexander Törmänen

Lindgårdsskolan

32.19

Tess Olsson

Lindgårdsskolan

32.41

Eden Palm

Lindgårdsskolan

32.62

Hugo Holm

Mariaskolan 2A

33.06

Moa Kantojärvi

Per Olsskolan 2C

35.34

Karl Zachrisson

Mariaskolan 2B

35.44

Tyra Ålund

Mariaskolan 2B

36.85

Felicia Loka

Mariaskolan 2B

36.90

Fanny Jansson

Mariaskolan 2A

39.39

Linda Farraw

Lindgårdsskolan

46.27

Joel Andersson

Lindgårdsskolan

46.72

Erik Sjölén

Per Olsskolan 2C

52.13

Tea Andersson

Mariaskolan 2A

54.46

Zander Fransson

Mariaskolan 2B

56.56

Gren 3, 25m Frisim Mixed, Finaler Åk3

Namn

Skola och klass

Tid

Leia Bölja Strandlund

Klockargårdsskolan

20.85

Wilmer Rosenbrandt

Alfaskolan 3A

30.79

Linda Nguyen

Alfaskolan 3C

36.03

Hussein Bashir

Alfaskolan 3A

37.94

Felicia Persson

Mariaskolan 3B

38.00

Hibo Mohamud

Alfaskolan 3A

38.75

Bashar Arman

Alfaskolan 3A

40.63

Abdkadir Mohammed

Alfaskolan 3C

41.22

Hannah Pettersson

Per Olsskolan 3C

47.97

Bailasan Zatareh

Alfaskolan 3C

1:03.75

Tsnat Kesete

Alfaskolan 3A

1:05.18

Placering

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Gren 4, 25m Frisim Mixed, Finaler Åk4

Namn

Skola och klass

Tid

Filip Wiik

Per Olsskolan 4A

19.59

Frida Hoffmann

Lindgårdsskolan

21.97

Ellenor Slipare

Mariaskolan 4B

22.25

Amelia Kuzimska

Bäckhammarskolan

24.13

Love Nordström

Lindgårdsskolan

27.47

Erik Björklund Eriksson

Lindgårdsskolan

28.81

Emmy Adolfsson Ludvigsson

Lindgårdsskolan

29.32

Mohamad Masoura

Lindgårdsskolan

35.07

Sabina Hollanti

Lindgårdsskolan

37.47

Placering

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Gren 5, 25m Frisim Mixed, Finaler Åk5

Namn

Skola och klass

Tid

Maria Engla Benitez

Alfaskolan 5A

19.90

Lilyan Khamees

Alfaskolan 5A

25.13

Yorusalem Asrat

Alfaskolan 5B

36.53

Diana Manssour

Alfaskolan 5B

49.31

Placering

1

2

3

4

Tider lagkapper:

Gren 8, 4X25m Frisim Mixed, Finaler Åk2

Placering

1

2

3

4

Lagnamn

Skola

Tid

Lindgårdsskolan Åk 2

Lindgårdsskolan

2:20.47

Mariaskolan Åk2 Klass 2B Lag 1

Mariaskolan

2:48.21

Mariaskolan Åk2 Klass 2B Lag 2

Mariaskolan

2:58.41

Mariaskolan Åk2 Klass 2A

Mariaskolan

2:59.69

Gren 9, 4X25m Frisim Mixed, Finaler Åk3

Placering

1

2

Lagnamn

Skola

Tid

Alfaskolan Åk3 Klass 3A

Alfaskolan

2:56.00

Alfaskolan Åk3 Klass 3C

Alfaskolan

3:09.25

Gren 10, 4X25m Frisim Mixed, Finaler Åk4

Lagnamn

Skola

Tid

Lindgårdsskolan Åk4 Lag 2

Lindgårdsskolan

1:51.53

Lindgårdsskolan Åk4 Lag 1

Lindgårdsskolan

2:10.62

Placering

1

2

Gren 11, 4X25m Frisim Mixed, Finaler Åk5

Lagnamn

Skola

Tid

Alfaskolan Åk5 Klass 5A Lag 2

Alfaskolan

2:05.31

Placering

1

Skolsimmet hade inte blivit av om det inte hade varit för våra tappra funktionärer! Ett stort tack till samtliga.

Senast uppdaterad: 2017-05-29

Copyright ® 2010 Fagerstasimklubb.se